středa 4. června 2014

BLOGER TAG

Do Bloger Tagu mě nominovala Katy. Přestože je tohohle tagu momentálně všude plno, někoho by možná mohlo zajímat pár důležitých informací o mně, takže tady to máte.

Pravidla
Na pravidla já vám kašlu. Napíšu deset informací o sobě a odpovím na otázky od blogera, který mě nominoval. Dál nominuji všechny, dělejte si s tím, co chcete, ale otázky vymýšlet nebudu, vemte si ty od Katy, ty jsou fajn :)

10 informací 
zdroj

1. Mluvím hrozně sprostě. Dokonce i rodiče už si na to zvykli. 
2. Moře klidu je poslední kniha, která se mi vážně líbila. Dočetla jsem jí před dvěma dny.
3. Nesnáším, když přede mnou někdo jí banány. 
4. Nemám ráda, když na mě bezdůvodně  lidé sahají. 
5. Kdybych mohla mít jednu vlastnost superhrdiny, kromě toho, že bych byla Batman, bych taky dokázala být neviditelná.
6. Asi týden jsem měla růžové vlasy. 
7. Strašně ráda špehuju celebrity na Just Jared.
8. Nemám ráda hořkou čokoládu.
9. Neumím se starat o květiny. Vždycky na ně zapomenu nebo je přeliju. 
10. Ráda si v létě pletu věnce ze sedmikrásek, připadám si pak jako víla.

Otázky blogerky, která mně nominovala
1. Kdybys mohl/a být součástí jedné jediné knihy, která by to byla?
Nad tím nemusím dlouho přemýšlet. Miluju Harryho Pottera a svět, který J.K. Rowlingová vytvořila. Jako mnoho dalších lidí, ani já jsem se stále nesmířila s tím, že mi nepřišel dopis do Bradavic a já musím tvrdnout v normální (čti nudné) škole.

zdroj
2. Na dovolenou bys jel/a raději na sever nebo na jih? 
Na jihu už jsem byla a moc jsem z toho neměla, protože nemám ráda velká vedra. Rozhodně bych si tedy vybrala sever, kdyby mi to teď někdo nabídl, vůbec bych neváhala. Mým snem je navštívit Island.

3. Podle čeho vybíráš knihy, které neznáš? Obálka, anotace...?
Nejčastěji nové knihy vybírám na základě recenzí z mých oblíbených knižních blogů nebo pokud knihu zmíní nějaký zahraniční booktuber. Většinou si však knihy nacházejí mně, ne já je :)

4. Jaké je tvá oblíbená sladkost? (Berou se i moučníky.)
Nejtěžší otázka na světě! Miluju sladkosti a asi nedokážu vybrat jednu. Když se řekne slovo sladkosti, vybaví se mi výborný karamelový dort z Ikei, pendreky a kyselé pásky.

5. Na které seriály koukáš?
Na všechny! 
Adventure Time, American Horror Story, Arrow, Awkward., Bad Education, Bates Motel, TBBT, Bob's Burgers, Cougar Town, Castle, Da Vinci's Demons, Downton Abbey, Dracula, Elementary, Fargo, The Following, Friends, Game of Thrones, Girls, Graceland, Hannibal, Haven, Hemlock Grove, Mad Men, Masters of Sex, Modern Family, New Girl, Orange Is the New Black, Parks and Recreation, Raising Hope, Reign, Revenge, Sex and the City, Shameless (US), Sherlock, The Simpsons, Sleepy Hollow, Suits, Supernatural, Teen Wolf, Top Gear, True Blood, Under The Dome, The Walking Dead, Wilfred.

+ dalších milion dvacet, které už skončily nebo mě přestaly bavit.

6. Když něco píšeš, třeba recenze, posloucháš u toho hudbu? Jakou?
Jak kdy, záleží na tom, jak dobře se mi ten den píše. Ale většinou mám hudbu na Spotify zapnutou nonstop.

7. Kupuješ knihy raději v kamenném knihkupectví, kde si na ně můžeš sáhnout, či dáváš přednost pohodlí domova a e-shopům?
Zvykla jsem si nakupovat na e-shopech, kamenná knihkupectví v mém okolí nejsou nebo jsou odporně předražená.

zdroj
8. Vlastníš čtečku? A jaký máš na ně obecně názor?
Čtečku nevlastním a ani o tom neuvažuji. Je to sice levnější a snad i šetrnější k životnímu prostředí, ale já si ráda sáhnu na hezký obal, ke knihám i čichám. Opravdické knihy z papíru jsou mi mnohem sympatičtější než nějaký stroj bez duše. Ať si každý čte z čeho chce (hlavně že lidi čtou).

9. Když čteš knihu, popřípadě se na něco koukáš, je pravděpodobnější, že se přikloníš na "zápornou" stranu či tu "dobrou"?
Jako jestli se připojím k záporným názorům na knihu nebo se připojím k "temné" straně třeba proti hrdinovi? Protože v prvním případě si mě negativní komentáře ke knize, která se mi sice líbila, ale nemiluju jí, získají docela rychle. V tom druhém případě jsem většinou na straně hlavního hrdiny, nezáleží na tom, jestli je na dobré nebo špatné straně. 

10. Kdyby sis mohl/a vyměnit místo s jednou knižní postavou, která by to byla? Abys například změnil/a její rozhodnutí...
Nebylo by to kvůli špatnému rozhodnutí, ale kvůli tomu, že je taková, jaká bych chtěla být i já. Byla by to Hermiona Grangerová, protože je morálně silná, inteligentní a má (můj) respekt. 

8 komentářů:

 1. Krásný článek! Úspěšně jsem ho dočetla a moc se mi líbil, skvělé otázky! Na HP mám naprosto stejný názor. V podstatě s tebou ve všem souhlasím, až na dovolenou tu by jsem vybrala asi na jihu, ale na sever bych se taky hrozně ráda podívala. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! Jsem ráda, že mám další (napůl) spřízněnou duši ;)

   Vymazat
 2. Já na svůj dopis z Bradavic pořád čekám, no. :D A třeba se jednou i dočkám!
  Ohledně dovolené s tebou naprosto souhlasím. Jet se válet k moři mě vůbec neláká, to já bych radši jela navštívit památky nebo pěknou přírodu. A právě Island bych taky chtěla jednou navštívit. :)
  Ty koukáš na Top Gear! :D A na Castla! A Sleepy Hollow! A... na minimálně polovinu dalších seriálů, na které koukám já. :D Na tu druhou polovinu se pak většinou chystám. :D :) Mimochodem, uvažovala jsi zkusit seriál Broadchurch? Ten se mi moc líbil.
  Také dávám přednost e-shopům, knihkupectvích ve svém okolí moc nemám a navíc jsou u nás taktéž drahá.
  Sice jsem byla dlouho proti čtečce, ale nakonec jsem si ji nechala koupit loni k Vánocům. Nečtu na ní tak často jako čtu normální knížky, přesto jsem ráda, že ji doma mám. Knížky v angličtině jsou pro mě teď přístupnější. A na cestování je ta čtečka mnohem skladnější než normální knížka, jop. :)
  Hermionu jsem taky měla vždycky moc ráda. Společně s Lenkou je to moje nejoblíbenější postava z HP. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Achjo, Broadchurch dávám na seznam, vypadá to dobře. Koukám, že tam hraje David Tennant, proto na to koukáš? :D V létě budu mít co dělat, takhle jsem pozadu ve většině seriálů a ještě musím začít nové (tohle ani neni stěžování, já se na to těším :D)
   Já zas tolik necestuju, a když jo, tak to není na měsíc, takže mi nevadí vzít si jednu/dvě knihy. Já anglické knihy objednávám z bookdepository, ale rozumím argumentu, že jsou pro tebe knihy dostupnější.
   Taky mám ráda Lenku. Nikdy jsem ovšem nepřišla na chuť Ginny.

   Vymazat
 3. Proč nemáš ráda, když před tebou někdo jí banány? Bannanas are good!
  A do Harryho Pottera bych šla taky, jak ráda bych studovala v Bradavicích! Dostala se do jedné z kolejí, jenom ne prosím do Nebelvíru! Ale tam se ani nehodim, takže v pohodě. :D Asi bych šla do Mrzu, což je dobře, protože je to má oblíbená kolem´j. Hned po Zmiju že. :3 A začala bych se kámošit s Dracem i když nevim, jak moc to jde. :D
  Na straně hlavního hrdiny moc nejsem, většinou si je znelíbím. Třeba zrovna v Potterovi jsem Harryho neměla moc ráda. :D Záporáci jsou pro mne prostě přitažlivější. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se za pozdní odpověď, komentář mi utekl :)
   No, s těmi banány, ehm, trochu mi to připomíná... hmm.. víš co. Já sama takhle banány nejím, vždycky si ho nařežu na menší kusy. Kamarádka si ze mě dokonce dělá srandu a ve škole přede mnou jí klidně i tři banány denně.
   Já bych asi byla ve Zmijozelu, vůbec by mi to nevadilo a povahově bych se tam krásně ztratila. Zmijozel mi vyšel i v rozřazovacím testu na Pottermore, kde jsem už dlouho nebyla.
   Cože? Harry je moje láska. (I když já mám ráda snad všechny postavy ze série :D)

   Vymazat
 4. Čtečku sama nemám a taky ji nějak nemám v plánu kupovat..
  Jinak Ty jsi tak sprostá? :O wow

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, že nejsem sama, teď se s tím roztrhl pytel, ale já prostě ráda papírové verze.
   Mluvím strašně sprostě, ale bohužel si to vůbec neuvědomuji. Občas mě to štve, ale když mluvím, tak se vůbec nehlídám. Ty určitě sprostá nejsi vůbec, ve videích si hrozně jemná a křehká, z toho usuzuji :)

   Vymazat

Těším se na váš komentář! :)