středa 6. srpna 2014

Z ČEHO MÁM RADOST

Nejen v poslední době mám pocit, že žiju docela zbytečně. Pak si ale vzpomenu na drobnosti, ze kterých mám radost a na které se těším. Jsou to skutečně pouze maličkosti, ale právě ty mi ukazují, že stojí za to být na světě. Rozhodla jsem se vám tyhle věci v nepravidelných intervalech ukazovat. Možná si říkáte, že tohle je především knižní blog a tak by to mělo zůstat. Nemusíte se bát, že bych chtěla od tématu odbočovat, knihy jsou velkou součástí mého života a tak se nemůžete divit, že se určitě budou objevovat i v těchto článcích. 


LABYRINT: ÚTĚK
The Maze Runner je jedna z mých nejočekávanějších knih tohoto roku. (Na paty jí šlape pouze The Selection, která vychází na podzim.) Po knize pokukuji už delší dobu, dokonce jsem si jí jednu dobu chtěla objednat v angličtině. Sérii vydává nakladatelství Yoli a první díl vyjde už na konci srpna. Trochu mě mrzelo, když se nakladatelství rozhodlo pro filmovou obálku, která je sice nádherná, ale obavy, jak to udělají s obálkami pro další díly, mě nepřecházely. A víte co? Ona je ta filmová obálka jen přebal! Spolu s vydáním knihy se blíží i filmové zpracování, na které se taktéž hodně těším, především kvůli Dylanu O'Brienovi. 

WHEN DOGS CRY / ROKY POD PSA
Markus Zusak mě dostal Zlodějkou knih, pak mě trochu zklamal Poslem, který sice nebyl špatný, ale právě Zlodějce se nemohl rovnat. Ale teď se nemůžu dočkat jeho další knihy Roky pod psa, která vyjde už v září u nakladatelství Argo.


zdroj
HARRY POTTER BOX
Mám hroznou chuť přečíst si celého Harryho Pottera znovu. A udělám to, jen si nejdřív musím objednat všechny knihy. Ale než si knihy objednám, sama sobě jsem slíbila, že přečtu alespoň pět knih, které teď zrovna smutně leží na hromadě u mé postele a čekají na přečtení. Bohužel půjde o ten fialový box, ne ten krásný (a drahý), ale popravdě mi u téhle série jde především o obsah. Rozhodně se ale máte na co těšit, pravděpodobně nebudu měsíce mluvit o ničem jiném a většina článků budu směřovat právě k téhle sérii (v hlavě už mám spoustu nápadů).

DANIEL RADCLIFFE
Tenhle herec mě v poslední době moc baví. Ok, baví mě už několik let, protože to je Harry Potter, ale v posledním měsíci jsem si ho oblíbila ještě o trochu víc. Momentálně se nemůžu dočkat jeho filmu Horns, který podle traileru vypadá podivně, ale Daniel a jeho hraní působí fakt dobře. A ještě víc se těším na film What If, který se mi určitě bude moc líbit, protože tenhle typ filmů já prostě ráda. A věděli jste, že bude hrát ve filmu Frankenstein? Konečně se dokopu k přečtení knihy! 
by Matthew Lyn (Sharp Magazine)
DÉŠŤ V LÉTĚ
Na létě jsou dobré jen dvě věci – volno a déšť. Protože když v létě prší, nádherně to voní. V létě mi nevadí, že zmoknu, protože to prostě uschne. Na bouřkách je taky něco hezkého, i když při nich se zdržuju venku jen minimálně.

DLOUHÉ PROCHÁZKY
Stejně jako Elizabeth z Pýchy a předsudku (bylo to jen ve filmu nebo i v knize?) moc ráda chodím pěšky. Nezáleží na tom, jestli jdu dvacet metrů nebo dvacet kilometrů. Agresivní sluníčko a vedra sice nejsou zrovna vhodná pro dlouhá procházení a já tuhle činnost raději praktikuji na podzim, tohle léto už jsem si však pár pěkných procházek prožila. Nejlepší byla se čtyřiceti osmi dětmi na táboře, kde jsem byla jako praktikantka. Šlo o docela dlouhé cesty a malé děti sice byly otrávené, já jsem si to ale náležitě užila. Šestileté děti vyprávějící vtipy, kterým nerozumí, jsou prostě k sežrání.

zdroj
DRBÁNÍ KOČEK NA ULICI
Miluju všechny kočky, koťátka a prostě všechno, co vrní. Nezáleží na tom, zda leží na chodníku a nechají se dobrovolně pohladit, nebo přede mnou utíkají (já jsem schopná je honit a v tu chvíli zapomínám, jak nemožně u toho vypadám). Doma sice kočičku mám a nemůžu se jí nabažit, ale ani ostatním chlupáčům nedokážu odolat!

A z čeho máte radost vy? 

7 komentářů:

 1. Na Labyrint sa tešíme aj my. :) Vyzerá vážne super. A letný dážď? skvelý.

  OdpovědětVymazat
 2. Na Labyrint se šíleně těším. O Selekci slyším poprvé, ale vypadá to také docela zajímavě a hlavně originálně. Takže to také určitě zkusím :)

  OdpovědětVymazat
 3. Vůbec bych neřešila, jestli máš především knižní blog nebo ne, klidně si sem dávej jaké články chceš. :) Sama jsem zjistila, že spoustu lidí baví právě tyhle povídací články, které o autorovi blogu něco řeknou, a mě baví též, takže si podobné články určitě ráda přečtu. :)
  Na ten Labyrint jsem fakt zvědavá. Co tak vím, první díl se většinou líbil všem, ale s těmi ostatními je to už trochu spornější. Já osobně bych brala, kdyby se mi líbila celá série. :)
  Roky pod psa budu rozhodně vyhlížet v knihovně, i když velká očekávání od toho radši nemám. A ta obálka mi přijde divná. :D Ovšem je fajn, že je v podobném duchu jako ty ostatní. :)
  Já bych hrozně moc chtěla mít doma Harryho v těch nádherných obálkách od Scholastic. Dokonce si pohrávám s myšlenkou, že ten box budu chtít k Vánocům. Jenže pak si zase říkám, jestli ty peníze neutratím zbytečně, jestli to vůbec někdy pak budu v té angličtině číst. Mám dilema. :D Plus nevím, jestli by doma měli pochopení pro to, že si ty knížky chci koupit, když už je vlastním v češtině, no. :D :)
  Když neprší a jen hřmí, hrozně mě baví pozorovat blesky. Ale jen do té doby, než bouřka přijde přímo nad nás, to už to radši neriskuji. :D
  Já jsem spíš psí člověk než kočičí, ale je pravda, že kdybych mohla, tak se i s nějakou tou kočkou se poňuňám. Hlavně koťata jsou k sežrání. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jo, jen bych nerada, aby se to tu za chvíli proměnilo v deníček, kde si budu vylévat srdíčko :D
   Taky bych ráda, aby se mi líbila celé série, ale kdyžtak to budu brát jako samostatně stojící knihu no.
   Obálka u Roky pod psa se mi tak nijak zvlášť nelíbí, ale mám radost především z toho, že se nerozhodli přestat vydávat Zusaka, když už jeho nejslavnější dvě knihy vyšly. Roky pod psa snad mají jen 150 stran a taky od toho příliš nečekám.
   Přesně ty bych chtěla, ale odrazuje mě cena a fakt, že jsem Harryho nikdy v angličtině nečetla a bojím se, že by mě to třeba po několika dílech nebavilo. Ale kdybych už měla sérii doma, asi bych si našetřila i na tenhle box, ale je to teda fakt pálka.
   Já jsem právě kočičí člověk a v poslední době to pozoruji víc než kdy jindy, ale štěňátka já ráda :D

   Vymazat
 4. Na Labyrint se taky moc těším :) Jinak tahle "rubrika" se mi moc líbí :) Letní déšť a bouřky jsou vůbec asi nejlepší věc na létu, i když podzimní mrholení jim u mě silně konkuruje ;) A číči a "všechno, co vrní" úplně zbožňuji, nejspíš o to víc, že mi rodiče nikdy žádnou mít nedovolili :/

  OdpovědětVymazat
 5. Odpovědi
  1. Super! :) Já pak určitě budu dělat nějaký informační článek, ale mám pocit, že teď už něco jako "čteme Harryho Pottera" běží jinde :)

   Vymazat

Těším se na váš komentář! :)